שאלות נפוצות

התרגול שלנו הנו תנועה סרעפתית קטנה. קשה להתבלבל בה. אחד מהפרמטרים הטובים כדי לדעת האם התרגול נעשה נכון הוא הרגשת השרירים בזמן התרגול, אם באזור הבטן ואם באזור הגב. 

כן, זה בסדר גמור. בזמן התרגול השריר עובד ומתאמץ. הכאבים האלה בזמן התרגול הם פידבק חיובי על תרגול עמוק ומשמעותי. זה אומר שהשרירי עובד.

התחלנו לחזק ולהדק את מערכת השרירים ההיקפית שלנו, מעבר לזה שהמערכת כשריר מתחזקת, היא אוספת את האיברים הפנימיים בחזרה למקומם הטבעי בגוף. התהליך בו האיבר משנה את מיקומו יכול להשפיע זמנית על תפקודו ולכן ישנן תופעות שונות בשלבים הראשונים של הסדנה.

חלק  מהנשים מדווחות על שינויים בנושא המחזור החודשי כתוצאה מהתרגול. אנחנו בתקופה של שיקום הבטן, בזמן השיקום האיברים חוזרים למקומם דבר שלעיתים משפיע על תפקוד האיבר. בואי נזכור שהמחזור הוא תהליך ניקוי חשוב של מערכת הרבייה שלנו. אז גם אם הגיע מחזור אחרי תקופה ארוכה שלא וגם אם הוא הקדים קצת תזכרי שזה תהליך חיובי של ניקוי.

בהחלט. המטרה שתבצעי 3 תרגולים ביום בשעות שנוחות לך ומסתדרות לך עם לוחות הזמנים. אין צורך להיצמד לשעות מסוימות, העיקר שתבצעי את 3 התרגולים כל יום.

מכיוון שמדובר בתרגול עוצמתי וחזק שמפעיל מאוד את השריר, עדיף לחלק את התרגול היומי ל 3 פעמים כדי לא ליצור מאמץ יתר על השריר.

כן אפשר בהחלט, כל המרבה הרי זה משובח. רק תבדקי עם עצמך שאת לא מעמיסה עלייך יתר על המידה.

אני ממליצה לערבב בין התרגילים והסטים במהלך התרגול. לדוגמא: אם יש לנו בתרגול אחד לבצע 3 סטים מתרגיל הכיווץ ו 2 סטים מתרגיל  המעלית, ניתן לבצע סט אחד של כיווץ ואחריו סט אחד של מעלית וחוזר חלילה. הערבוב הזה מרענן ומגוון.

טיפ חשוב: בזמן התרגול תבצעי את ספירת החזרות בלחישה או רק בתזוזה של השפתים, הפעולה הזו תיצור מצב שהנשימה תסתדר מעצמה.

הנשימה תסתדר עם הזמן. הפוקוס שלך צריך להיות על התנועה.

בזמן התרגול חשוב להיות בתשומת לב לעבודה העדינה שלנו. הידיים שלנו מונחות על הבטן במטרה למקד את הפוקוס שלנו לאזור הזה. לכן לא מומלץ לשלב פעולות נוספות בזמן התרגול. את כן יכולה לשמוע מוסיקה או לראות טלוויזיה, אבל הכי מומלץ זה להקשיב לתרגול ולהיות בתוכו.

בזמן פקקים כשפחות נדרשת תשומת הלב לכביש ניתן לבצע תרגול תוך הקפדה על זווית של 90 מעלות בין הגב לרגליים וישיבה זקופה ולא נשענת לאחור. בזמן נסיעה רצוי שתשומת הלב תהיה על הכביש והדרך.

אפשר לערבב בין הסטים כדי לגוון. לדוגמא אם יש לנו 2 סטים מתרגיל מעלית ועוד 3 סטים מתרגיל הכיווץ, ניתן לערבב ביניהם ולשנות את הסדר.

בשלב זה רצוי שלא. כשאנחנו שוכבות על הגב יש השענות על הרצפה או על המשטח מה שבעצם לא מאפשר אתגר מספיק לשריר, לכן התרגול הראשוני שלנו הוא בישיבה. בהמשך נעבור גם לעמידה ולתרגילים מתקדמים יותר.

ניתן לעשות הפוגה כשמשהו מרגיש לא בנוח או נפוח. כדאי לזכור שיש חשיבות גדולה לרציפות התרגול ולכן לא כדאי לעשות הפוגות גדולות מדי. כדאי למצוא במשך היום זמן שהוא פחות מעיק לתרגול בזמן המחזור.

כן, בהחלט. זה לפעמים בלתי נתפס כמה הגוף שמח שנותנים לו מענה טבעי ועדין. נציין כי השבועיים הראשונים הן כמו הלם לגוף, התרגול הראשוני מתמקד בשרירים אורכיים כאלה שנותנים מענה מיידי לחלק העליון של הבטן (קרוב לאזור החזה) ולחלק האמצעי של הבטן. לפעמים שריר השוער שאחראי על צרבות ונחירות, חלש מאוד ועבורו התרגול הוא ממש ברמה של עזרה ראשונה והחייאה.

בטח. תמיד כדאי לעשות את מה שאפשר. גם בישיבה השריר מאותגר ועובד. לעמידה יש יתרון מההיבט הפיזיולוגי, כך שמנח הגוף שונה ומאתגר. כשאנחנו ישובות על כיסא הוא נותן לנו תמיכה של האגן ורצפת האגן לכן העמידה מאתגרת קצת יותר.

כבר ציינו שההקפדה על תרגול 3 פעמים ביום מביא את התוצאות הטובות ביותר, יחד עם זאת, כולנו מנהלות קצב חיים עמוס וגדוש לכן כדאי שנעשה את הכי טוב שאנחנו יכולות. 

העבודה שלנו בסדנת העוטפת מתחילה בעבודה מאוד עמוקה. אנחנו מתמקדות במערכת השרירים ההיקפית שלנו, ההתחזקות מגיעה מבפנים החוצה. ולכן כאשר התהליך מורגש בעוצמה וביציבה זו התחלה של התהליך שיראה גם כלפי חוץ, בקצב שלו.